Металочерепиця. Стандарти якості.

Отже, ви оцінили весь спектр можливостей, які відкриває використання металочерепиці ИНСИ: довговічність матеріалу, прекрасні експлуатаційні характеристики, винятковий зовнішній вигляд, можливість створення оригінального дизайну будови за варіації форм і кольорів, зведення різноманітних конструкцій, простоту і високу швидкість монтажу, можливість застосування практично в будь-якій кліматичній зоні. Залишається визначити, металочерепицю якої марки і якого виробника вибрати. У цій ситуації важливим стає питання: чи існують єдині стандарти якості, жорстко сертіфіціруемие і строго виконуються усіма виробниками. На жаль, немає. Більш того, на ринку умовно прийнято ділити всю пропоновану черепицю на три класи: вищий, середній і низький (або економ).

І, звичайно ж, цілком логічно, що металочерепиця різних класів буде змінюватись і за ціною. А, отже, щоб переконатися у раціональності вкладення коштів, потрібно вміти відрізнити черепицю за класами якості. Структура металочерепиці - це оцинкована сталь і полімерне покриття. Відповідно, на якість черепиці будуть впливати насамперед два параметри: якість сталі (зокрема, товщина листа) і якість покриття, в т.ч. методи обробки, нанесення покриття. Полімери на основі поліефірної фарби надають черепиці заданий колір, відтінок. Але, крім того, полімерне покриття є багатошаровим і забезпечує не тільки оригінальність зовнішнього вигляду, але і захист від корозії, руйнування, впливу негативних факторів зовнішнього середовища.

Так, товщина сталевого листа, в залежності від класності вироби, буде змінюватись наступним чином:
від 0,5 мм - металочерепиця вищого класу;
0,45-0,5 мм - середнього;
до 0,4 мм - економ-класу.

При цьому для виробництва черепиці економ-класу може використовуватися дешева м'яка сталь, а, отже, і довговічність такого покриття буде значно нижче. Склад полімерного покриття, по застосовуваної технології, також може розрізнятися. Найдосконалішою вважається технологія, що використовує покриття пурал. Це суміш поліуретану і поліаміду. Вона забезпечує виняткову ізностойкость матеріалу, сукупність фізичної і хімічної міцності. Крім пурала може застосовуватися більш економічний поліестр. Основа у вигляді поліефірної фарби забезпечує стійкість фарби, захист від вигорання і яскравість відтінків. Поліестр розрізняють глянсовий і матовий, що виключає виникнення відблисків на поверхні. Матовий поліестр більш щільний і міцний, ніж глянцевий. Хоча обидва види поліестра забезпечують високий захист металу від корозії, перепадів температури і впливу атмосферних опадів, механічні такого покриття нижче, ніж у пурала. Це, перш за все, вимагає обережності при траспортуванні і монтажі покрівлі.

Для виробництва металочерепиці вищого класу використовується тільки пурал і порошкове забарвлення, в середньому класі може використовуватися як пурал, так і обидва види поліестру. А ось виробники металочерепиці низького класу будуть економити і на щільності покриття поліестра, і на його товщині.

За товщиною покриття поділ черепиці на класи буде виглядати наступним чином:
50 мкм пурала - вищий клас;
25-35 мкм - покриття середнього класу;
20 мкм - покриття низького класу.

Звичайно ж, металочерепиця вищого класу буде радувати стійкістю кольору, зносостійкістю довгі роки, і навряд чи змусить покупця шкодувати про вкладення коштів. Це універсальний матеріал, який може використовуватися і в будь-якій кліматичній зоні, і в будь-якій галузі будівництва: житлове житлове будівництво, промислове будівництво, об'єкти комерційної нерухомості і окремі елементи декору.

Черепиця середнього класу порадує покупця економією вкладених коштів, дозволить застосування практично в будь-якій кліматичній зоні, порадує зовнішнім виглядом, хоч і зажадає певної обережності при монтажі і в ході експлуатації.

А ось черепицю економ-класу швидше за все доведеться замінити вже найближчим часом. Тут, як мовиться, скупий платить двічі. Тонкий сталевий лист у поєднанні з тонким покриттям низької щільності полімеру зажадають особливої акуратності в експлуатації. Недарма європейські виробники часто навіть не дають гарантії на подібні вироби. Хоча для зведення привабливих тимчасових споруд і конструкцій, це, звичайно ж, ідеальний матеріал  • 1