І знову металочерепиця

Металочерепиця з'явилася на російському ринку відносно недавно, але вже встигла завоювати визнання вітчизняного споживача. Вплив реклами? Дійсно, частка правди в цьому є, але металочерепиця виявилося на вершині не тільки з причини маркетингових зусиль виробників, але і завдяки своїм якісним характеристикам. Довговічність, низька вартість, чудовий зовнішній вигляд - ось ті достоїнства, які виділили металочерепицю з числа інших покрівельних матеріалів.

Що стосується виробників. В даний час металеву черепицю виготовляють кілька великих компаній. Найбільшу популярність здобула продукція шведських фірм Mera System і Areco, а також фінського концерну Pelty Ja Rauta. З вітчизняних виробників варто відзначити хіба що компанію ИНСИ, якій належать кілька заводів з виробництва металочерепиці в Підмосков'ї, Ленінградській області і середній смузі Росії.

Основа покрівельного матеріалу - холоднокатана сталь, яка в обов'язковому порядку проходить додаткову обробку цинком під дією високих температур. Дана обробка є ключовим моментом процесу виробництва, так як цинкове покриття - це ефективний захист від агресивних зовнішніх впливів і руйнівних факторів. Після оцинкування на лист наноситься покриття, яке захищає матеріал від ультрафіолетових променів, вологи і перепадів температур. Крім того, покриття додає листу черепиці необхідний відтінок.

Середній термін служби металочерепиці складає більше 30 років, проте, багато в чому ця величина залежить саме від якості ізолюючого шару. Якщо говорити про види полімерного покриття, то, в першу чергу, необхідно відзначити такі їх різновиди:

* Поліестер - недороге покриття, основою якого є поліефірні фарби. Головна перевага поліестера - стійкість до агресивних атмосферних впливу і високих температур. Мінус один - крихкість, тому потрібно дотримуватись певної обережності при перевезення і монтажу матеріалу з цим покриттям;
* Матовий поліестер - володіє стійкістю до дії хімічних реагентів;
* Пурал - основа покриття - поліаміди і поліуретан. Увібрав у себе всі переваги двох перших ізолюючих матеріалів, але, плюс до цього, відмінно чинить опір механічних навантажень;
* Пластізол - найміцніше і тверде покриття. Витримує вплив найрізноманітніших їдких хімічних речовин. Мінуси - нездатність протистояти високих температур і дії ультрафіолету;
* Порошкове покриття - інноваційний матеріал, який викликав справжній фурор у світі лакофарбових технологій. Порошкове покриття розроблено не тільки з метою надати покрівлі гарний зовнішній вигляд і надійність, але й з причини посилюються вимог до екологічної безпеки матеріалів. На даний момент альтернативи даному ізолюючому шару просто-напросто не існує. Він складається з екологічно чистих компонентів, які набагато менш токсичні, ніж стандартні компоненти рідких фарб. З цієї ж причини область застосування порошкових покриттів постійно розширюється, і він затребуваний в самих різних сферах людської діяльності, починаючи з промисловості і закінчуючи використанням у побуті.

  • 1