Ремонт шиферного даху

Після 12 - 15 років використання на шифері з'являються тріщини й відколи, він стає більш крихким. У цій статті розглядається відносно новий прийом ремонту шиферної покрівлі.

Для того, щоб грамотно відремонтувати шиферну дах, потрібно в першу чергу зрозуміти причини пошкоджень. Існує кілька типових причин: розтріскування листів шиферу від сильного тиску кріпильних гвинтів, розтріскування від малого діаметра отворів під кріпильні гвинти, або неправильне зберігання і транспортування хвилястих аркушів.
Раніше шиферну покрівлю лагодили наступним чином: її чистили, мили і сушили, потім оліфи і фарбували олійною фарбою для захисту від вологи і сонця. Тріщини зашпаровували смужками з тканини, просоченої цією ж фарбою. Після таких процедур можна було сподіватися, що шиферна покрівля прослужить ще років чотири.

В даний час з приходом нових технологій можна відремонтувати дах з шиферу так, щоб вона простояла ще років вісім - десять. Цей метод досить простий і не вимагає особливих матеріалів.

Для нього необхідно підготувати матеріали: воду, клей ПВА, цемент марки 300 і вище, і розпушений азбест. Якщо такий азбест знайти важко, то підійде і звичайний азбест, для використання в роботі він натирається на тертці. Замість клею ПВА можна використовувати морозостійкі водоемульсійну фарбу марок Е-ВА-17, Е-АК-111, Е-ВС-17, проте клей ПВА краще. Далі, потрібно правильно вибрати день для ремонтних робіт: має бути похмуро, але без опадів.

Ремонт шиферної покрівлі виконується в кілька етапів

Підготовчий етап. На цьому етапі проводиться ретельне очищення і відмивання даху від забруднень. Вона очищується від землі, обмітають віником, потім під сильним напором води, бажано зі шланга, дах промивається, причому ділянки з тріщинами і сильними забрудненнями потрібно промити особливо ретельно. Далі, потрібно дати даху час повністю просохнути.

Грунтовка. Суміш для грунтування готується з однієї частини клею ПВА і трьох частин води. Після грунтовки дах також має добре висохнути.

Ремонт

Для цього готується наступна суміш: одна частина цементу і три частини распушенного азбесту добре перемішується, потім додається розведений зазначеним вище способом клей ПВА. Якщо використовується водоемульсійна фарба, її розводити водою не потрібно. Суміш потрібно готувати невеликими порціями, щоб використовувати її протягом трьох годин. Суміш ретельно розмішується і при розведенні водою доводиться до консистенції сметани.

Тепер проводиться прокраска всіх пошкоджень шиферу. Це потрібно робити ретельно, як мінімум за два проходи, щоб товщина шару суміші складала не менше двох міліметрів. Для прокраські шиферних листів краще взяти широку малярську кисть, яку для зручності можна зробити на довгій ручці.

Для запобігання появи тріщин від переміщення людини по асбоцементним листам під час ремонту необхідно скористатися спеціальними сходами з поперечними накладками. У разі необхідності різати листи асбоцементного шиферу можна пилкою для різання металів.


У вас старый поталок и вы незнаете что с ним сделать? закажите себе натяжные потолки, это современный материал специально предназначен для отделки потолков в жилых помещениях.

  • 1