«Мансардний пиріг». Монтаж покрівлі

«Мансардний пиріг» є досить складною конструкцією, при створенні якої необхідно враховувати відповідні нормативи, а також рекомендації виробників будівельних матеріалів. Процес монтажу покрівлі потрібно контролювати з самого початку і до кінця, так як допущені недоліки можуть проявитися при її експлуатації.

1) Зверніть увагу на крокви. Як правило, на крокви використовується сухий брус перерізом 150х50 або 200х50 мм з деревини хвойних порід (не нижче другого сорту, без сучків і неокоренних ділянок).

2) Пам'ятайте, що згідно СНіПам будь-які дерев'яні конструкції покрівлі необхідно просочувати антипиринами, що перешкоджають загорянню.

3) Зверніть увагу на крок крокв: чим він менший, тим жорсткіше конструкція покрівлі. Оптимальна відстань між кроквами 600-900 мм.

4) Майте на увазі, що монтаж «мансардного пирога" розумніше починати з гідроізоляції: вона стане тимчасової покрівлею, що захищає від опадів утеплювач і внутрішні приміщення.

5) Пам'ятайте, що ні в якому разі не слід кріпити гідроізоляцію «в натяг». Провисання має становити не менше 10-15 мм рівномірно по всій ширині гідроізоляції.

6) Переконайтеся, що утеплювач укладений як можна щільніше до стін і стелі мансарди, а при утепленні в кілька шарів - впритул один до одного, без деформації плит.

7) Зверніть увагу на те, як змонтована пароізоляційна плівка. Місця нахлеста і місця примикання пароізоляції до стін повинні бути герметично з'єднані між собою спеціальною стрічкою.

8) Пам'ятайте, що між верхньою стороною утеплювача і нижньою стороною покрівельного покриття повинна бути вентиляційний простір, що сприяє провітрювання і видалення потоку вологого теплого повітря.

9) Майте на увазі, що при зволоженні утеплювач втрачає свої теплоізоляційні властивості, тому що при заповненні пір вологою замість повітря його теплопровідність збільшується. Саме тому покрівельні роботи слід проводити в ясну і суху погоду, щоб не допустити зволоження теплоізоляційного шару атмосферними опадами.

10) Обов'язково проконтролюйте проведення внутрішніх оздоблювальних робіт, тому що при їх виконанні робітники можуть ненавмисно порушити цілісність пароізоляції.


  • 1