Чи варто купувати квартиру в новобудові?

Придбання квартири в новобудовах останнім часом стало одним з найбільш реальних і вигідних способів обзавестися нерухомістю для більшості населення. Адже далеко не у всіх є можливість оплатити вартість квартири відразу. Але операції з житлом в недобудованих будинках мають свої особливості, які корисно знати.

 

Переваги покупки нерухомості в споруджуваному будинку

Можна виділити два основних достоїнства такого варіанту стати власником квартири.

Доступна вартість і велика різноманітність можливих варіантів придбання. Розвиток ринку іпотечного кредитування привело до того, що за умови стабільної середньої зарплати отримати кредитні кошти на купівлю житла в недобудованих будинках, досить просто. Такими операціями займається практично будь-який банк або кредитна спілка. До того ж, більшість великих будівельних компаній мають власні програми кредитування, умови яких часто набагато більш привабливі, ніж банківські.

Квартири в новобудовах забезпечують набагато більш комфортні умови для життя. Зокрема це сучасне планування і продумана система інженерних комунікацій, яка скорочує надалі витрати на комунальні послуги.

Недоліки купівлі нерухомості в споруджуваному будинку

Основним фактором, який відштовхує певну частину потенційних клієнтів від такого варіанту придбання квартири, є відсутність нерухомості як такої. Економічна ситуація може скластися таким чином, що споруджуваний будинок ніколи не буде зданий в експлуатацію. Крім того, багато хто ще пам'ятає велика кількість афер у цій галузі, яке спостерігалося кілька років тому. Щоб виключити такі варіанти розвитку подій, варто заздалегідь придивитися до забудовника. Наприклад, якщо продаж квартир здійснюється компанією, яка має у своєму активі не один десяток реалізованих проектів, то можна сміливо вкладати гроші та укладати договір.

Сама угода також не позбавлена ​​певних нюансів. Адже підписуючи попередню угоду і роблячи перший внесок покупець лише резервує за собою право позачергового придбання квартири після здачі будинку. Саме після введення нерухомості в експлуатацію можливе укладання повноцінного договору купівлі / продажу. На етапі будівництва покупець знаходиться в менш вигідному становищі, ніж забудовник. Адже умови стандартного договору звичайно передбачають двократне відшкодування збитків у разі відмови майбутнього власника від своїх зобов'язань. У той же час якщо будівельна компанія порушує положення договору, то максимальна відповідальність для неї - повернення завдатку клієнту.

  • 1