Переваги і недоліки паркетної дошки

В області дизайну інтер'єрів напрямки і тренди змінюють один одного, визначаючи переваги масового споживача. Але існує одна тенденція, яка зберігається незмінною протягом століть і напевно, буде актуальною завжди. При виборі матеріалів для будівельних, дизайнерських або оздоблювальних робіт більшість людей віддають перевагу натуральним матеріалам.

 

Ця особливість справедлива і для ринку підлогових покриттів. Будь, навіть найякісніший лінолеум або ламінат, не йде ні в яке порівняння з дерев'яними підлогами. Адже дерево, не тільки прекрасний оздоблювальний матеріал з відмінними експлуатаційними властивостями. Дерев'яна підлога створює затишок, комфорт і в теж час підкреслює відчуття стилю власника інтер'єру. Таке покриття прекрасно поєднується з іншими дизайнерськими рішеннями, наприклад, облицюванням стін керамогранітом.

Але підлога з цільного натурального дерева, наприклад, масивної статевої дошки, або штучного паркету задоволення не з дешевих і доступний далеко не всім. Оптимальним компромісом між бажанням ходити по дерев'яній підлозі і обмеженим бюджетом є паркетна дошка.
Це тришаровий композитний матеріал який вдало поєднує в собі унікальні властивості натуральної деревини, простоту догляду, і доступну вартість. Але, як і все в цьому світі, його застосування має свої позитивні і негативні сторони.

Переваги паркетної дошки

  • Повністю натуральний матеріал. Незважаючи на те, що це композит, він складається з натурального дерева.
  • Швидка швидкість укладання. Завдяки великій площі окремих модулів для облаштування такої підлоги не потрібно багато часу. Істотно полегшує завдання і спеціальні системи кріплення блоків між собою. Наприклад, паркетна дошка upofloor, лагодаря кріпильної системі RealLOC може з'єднуватися без використання клею.
  • Прекрасні експлуатаційні і декоративні характеристики. Правильно укладене покриття з паркетної дошки практично не вимагає подальшого догляду, довговічний, а широкий спектр можливих варіантів виконання зовнішнього шару дозволяє реалізувати будь-яке дизайнерське рішення.
  • Доступна вартість. Ціна навіть елітної паркетної дошки доступна більшості представників середнього класу.

Недоліки паркетної дошки

  • Відносно невеликий термін служби. Він становить 20-25 років у порівнянні за умови активного користування приміщенням. В умовах квартири цей термін вище.
  • Труднощі з ремонтом. У разі необхідності точкового ремонту такого підлогового покриття можна зіткнутися з труднощами при пошуку заміни модулів. Крім того, якщо підлога з паркетної дошки укладається гнучким способом, то подальша його циклювання неможлива.

Але, з урахуванням безперечних достоїнств цього матеріалу, паркетна дошка є виправданим вибором для облаштування підлоги в житлових приміщеннях.

  • 1