Як обладнати майстерню в гаражі

Для будь-якого автовласника, який любить і доглядає за своїм автомобілем гараж це не просто місце, де можна залишити машину для захисту від негоди або крадіжки. Рано чи пізно будь-якому авто потрібно потокове техобслуговування, а потім і невеликий ремонт.

 

Крім того, багато автолюбителів любить робити тюнінг або додавати в конструкцію машини невеликі корисні додатки.

Якщо техобслуговування можна виконати практично в будь-яких умовах, то для ремонту або тюнінга краще обладнати окреме місце під майстерню. Зробити це не так складно як здається на перший погляд.

У міських умовах найбільш поширені два типи гаражів:

  • Кооперативні гаражі;
  • Гаражі «черепашки».

Їм і варто приділити увагу, розглядаючи питання як зробити майстерню в гаражі своїми руками.

Майстерня в кооперативному гаражі. Одна з переваг кооперативного гаража в тому, що це, як правило, капітальне будова. Тому має сенс задуматися про облаштування повноцінної майстерні, яку з часом можна доповнювати різним обладнанням. Більшість типових проектів в гаражних кооперативах це стандартні споруди розміром 6 × 4 метри. В основному приміщенні особливо не розвернешся.

Можна відвести під майстерню повністю або частково підвал, який є практично в кожному гаражі і найчастіше використовується як сховище непотрібних речей. Площа підвалу дорівнює площі гаража. Якщо її задіяти то є можливість передбачити місце де буде стояти верстак, інструментальний шафа, додаткове устаткування.

Майстерня в гаражі «мушлі». Обладнати капітальну майстерню в цьому випадку великого сенсу немає. Юридичний статус більшості таких будівель знаходиться під питанням і практично повсюдно міська влада періодично вживають боротьбу з гаражами в дворах. Як правило, вона закінчується нічим, але, все ж, змушує задуматися про доцільність капітального обладнання гаражного приміщення цього типу.

До того ж, розміри стандартних «черепашок» і відсутність підвалу просто не дозволяють це зробити. Тому, в цьому випадку найбільш оптимальним варіантом облаштування майстерні стане складаний верстат і компактні поличні стелажі для інструменту.

  • 1