Види і особливості монтажу металоконструкцій

Установка металоконструкцій сполучена зі знанням особливих технологій, які забезпечують максимальну надійність майбутніх будов і безпеку їх експлуатації.

Тому при зведенні споруд необхідно участь професіоналів і спеціальної техніки.

 

Якісний монтаж металоконструкцій проводиться двома методами.

 

Способи з'єднання

Найбільш легкий з них увазі використання болтів і гайок. Даний метод монтажу виробляється достатньо швидко, роботи коштують відносно недорого. Ще один плюс - мобільність споруди, яку при необхідності можна розібрати і перевезти в інше місце. Проте використання болтового з'єднання обмежується геометрією споруди (необхідні попередні розрахунки), яка не повинна впливати на міцність конструкції. Також використання даного методу передбачає попадання вологи в місця сполучень, що надалі загрожує розвитком корозії.

Зварювальне з'єднання вважається більш надійним. Однак розбирання металоконструкції, в якій всі деталі з'єднані подібним чином - вельми проблематичне справу. Але є і плюс - ризик корозії в місцях з'єднань різко зменшується.

Особливості монтажу

Крім способу з'єднань елементів будови, необхідно враховувати складність робіт. Чим більше сполучень, тим дорожче обійдеться збірка, при цьому вартість не залежить від тоннажу. Другий важливий фактор - віддаленість об'єкту від заводу. Якщо він недалеко, то є можливість доставляти вже частково зібрані елементи конструкції, а не з'єднувати їх у польових умовах. І останній момент - поверховість будови. Чим вище точка монтажу, тим роботи обходяться дорожче, що пов'язано з використанням підйомних механізмів.

  • 1