Звукоізоляція квартири за допомогою мінеральної вати

Найчастіше трапляється, що одними локальними заходами щодо звукоізоляції проблемних місць в квартирі не обійтися. Безумовно, частина сторонніх шумів не потраплятиме в квартиру, проте повністю позбутися від докучливих звуків, ізолювавши отвори розеток або входу водопровідних труб, навряд чи вийде. У цьому випадку можуть знадобитися більш кардинальні заходи по звукоізоляції квартири. У першу чергу це установка звуконепроникній перегородки. Перегородку, як правило, виготовляють з гіпсокартону, який монтується на стіни за допомогою металевих профілів. У якості власне звукопоглинального матеріалу застосовуються плити з мінеральної вати.

При влаштуванні каркаса важливо пам'ятати, що метал є відмінним провідником звуку, тому він зажадає додаткової обробки. Уникнути ефекту звукопередачи можна за допомогою спеціальної ізоляційної стрічки - вона наклеюється в тих місцях, де профілі примикають до стіни. Така ізолента володіє пористою структурою, завдяки якій вона здатна поглинати частина звукових коливань. Тим самим якість звукоізоляції підвищується.

Далі, після попередньої наклейки стрічки, каркас монтується за стандартною технологією. Напрямні профілі встановлюються на підлозі і на стелі. Потім до них приєднуються стійки. При цьому стійки необхідно додатково підсилити, прикріпивши їх до стіни. Точки кріплення стійок повинні розташовуватися на відстані не далі півметра один від одного. Це додасть конструкції додаткову міцність і надійність.

Після того як каркас буде зібраний, можна приступати до укладання всередину нього мінеральної вати - основного звукопоглинального матеріалу. При цьому матеріалу не шкодуйте - укладайте мінвату в кілька шарів. Справа в тому, що чим товще і щільніше буде звукоізолююча подушка, тим, відповідно, краще вона буде справлятися зі своїм прямим завданням. При укладанні вати слід категорично уникати пустот і не допускати наявності щілин між плитами матеріалу.

Потім шар мінеральної вати перекривається листами гіпсокартону. Щоб максимально захистити своє житло від сторонніх шумів, гіпсокартон також можна укладати в декілька шарів (у переважній більшості випадків достатньо двох). Безумовно, такий витрата матеріалу здатний значно підвищити вартість готової конструкції, однак і результат в цьому випадку буде більш відчутним.

  • 1