Гнучка черепиця, м'яка бітумна покрівля

Область застосування м'якої гнучкої черепиці

М'яку покрівлю застосовують на скатних дахах з ухилом не менше 12 ° (співвідношення 1:5). Гнучка черепиця використовується як для пристрою нових, так і для реконструкції старих покрівель (накладається поверх пошкоджених старих покрівельних покриттів, попередньо для цього підготовлених). Вона чудово виглядає на дахах як приватних будинків - котеджів, так і на житлових, громадських, промислових та інших будівель, особливо зі складними формами дахів.


Переваги бітумної черепиці


* Економічність - мала кількість відходів, особливо на складних конфігураціях дахів
* Гнучка черепиця абсолютно безшумна під час опадів
* М'яка черепиця сама по собі служить тепло і звукоізолятором
* Бітумна черепиця не схильна до іржі, корозії і гниття
* Стійка до биоагентам - таким як грибки, мохи, лишайники, а також хімічним кислотам
* Абсолютно водонепроникна, не вбирає і не накопичує вологу
* Є діелектриком, не конденсує заряди атмосферної електрики, не іскрить, немає небезпеки попадання блискавки в будинок (для м'якої покрівлі не потрібний пристрій громовідводу)
* Не вигорає на сонці і не потребує додаткового підфарбовування під час експлуатації
* Не потрібні додаткові пристрої снігозатримання для запобігання лавиноподібного сходу снігу
* Вона витримує як високі температури (застосовується в умовах жаркої Середньої Азії), так і дуже низькі (традиційно використовується в Канаді), а так само здатна витримувати різкі перепади температури (досягається за рахунок особливої шаруватої структури)
* Відсутня «парусність», тому вона витримує сильні пориви вітру
* М'яка покрівля добре пристосовується до геометричних погрішностей даху, деформацій при осіданні будівлі та температурних перепадів, а випадкові пошкодження швидко усуваються завдяки невеликим розмірам плиток і можливості взаємозаміни елементів
* Мала вага гнучкої черепиці виключає необхідність посилення несучої конструкції крівлі, будівлі і фундаменту, а також дозволяє зменшити витрати на транспортування і підйом до місця монтажу
* Невисока вартість м'якої покрівлі в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами
* Для монтажу м'якої черепиці не потрібні спеціальні інструменти
* Зручність транспортування і зберігання, не потрібен спецтранспорт для перевезення

Підстава - суцільна обрешетка

Підставою під м'яку черепицю служить суцільна обрешетка. Як суцільний настил використовується вологостійка фанера або орієнтовано-стружкова плита ОСП (OSB-3). Теоретично так само може використовуватися шпунтована обрізна дошка з відносною вологістю не більше 20%, але все-таки краще зупинитися на фанері підвищеної вологостійкості або ОСП-3.

Зберігання й упакування

Бітумна черепиця складується на європіддонах. На один піддон укладається від 30 до 50 пачок, в одній пачці знаходиться 20-25 гонту (в основному 22 гонта - це 3 м2 готового покрівельного покриття). Піддони з гнучкою черепицею не повинні піддаватися впливу прямих сонячних променів, щоб уникнути передчасного спікання клейового шару з силіконізованого захисною плівкою. Не допускається складування піддонів з упаковками один на одного.

  • 1