Вибираємо покрівельний матеріал - металочерепиця

Правильний вибір покрівельного матеріалу важко переоцінити. Але чим саме слід керуватися при виборі покрівельного матеріалу? Його ціною, торговою маркою, колірною гамою, зовнішнім виглядом, характеристиками матеріалу? Де отримати повну і достовірну інформацію про нього? Наврядчи слід спиратися на поради і відгуки продавців, які, зрозуміло, не зацікавлені хвалити товар своїх конкурентів. Вибір покрівельного матеріалу вимагає індивідуального підходу та комплексної оцінки всіх його якісних і цінових характеристик. Інформація нашого сайту направлена на те, щоб не просто допомогти Вам визначитися з вибором покрівельного матеріалу, а підійти до цього питання зі знанням справи, наскільки це можливо, не будучи фахівцем.
Вага матеріалу

Важливе значення має вагу покрівельного матеріалу. У деяких випадках про нього згадують в останню чергу, у той час як вага покрівлі повинен враховуватися ще на етапі проектних робіт. Навіть крокви необхідно зводити, виходячи з вимог виробників покрівельного матеріалу. Для того щоб будова витримало вагу натуральної черепиці, його фундамент, перекриття і стіни повинні зводитися зі значним запасом міцності, а це, як правило, має на увазі збільшення матеріальних витрат. Та й вартість натуральних матеріалів набагато вище. Квадратний метр натуральної черепиці важить 40-60 кг, цементно-піщану черепицю також не можна назвати легкою (20-30 кг). Сучасні технології дозволяють виробляти більш легкі покрівельні матеріали - так звану м'яку черепицю (6-8 кг) і металочерепицю (3,5-4,5 кг).
Довговічність

Фірми-виробники будівельних і покрівельних матеріалів часто дають гарантію, що їх продукція буде служити протягом 50, а то й 100 років. Не треба ставитися до цих сміливими заявами зовсім вже скептично, скоріше варто враховувати особливості кліматичної зони, в якій буде експлуатуватися той чи інший матеріал. Теоретичні терміни експлуатації одного і того ж матеріалу для покрівлі значно відрізняються в Росії і за кордоном, оскільки у нас має місце екстремальний для покрівельних матеріалів клімат із значними сезонними перепадами температур і одночасно високою атмосферної вологістю. Під час зимових холодів волога, що потрапила в пористий покрівельний матеріал, замерзає і розширюється, викликаючи його руйнування. Стає ясно, чому в Росії, на відміну від країн Західної Європи, абсолютно непопулярна натуральна черепиця, адже якщо її не покрити спеціальною глазур'ю, вона незабаром зруйнується.

Ще одним несприятливим чинником, що впливає на експлуатацію покрівельних матеріалів, є ультрафіолетове випромінювання. Воно не тільки викликає вицвітання барвників, але і знижує пластичність полімерних покрівельних матеріалів, приводячи до появи в них тріщин. Саме тому м'якої бітумної черепиці і єврошифер (ондулін) в обов'язковому порядку потрібно захист від ультрафіолетових променів - покриття з мінеральної крихти або спеціальні захисні барвники. Важливою умовою довговічності покрівельних матеріалів є також екологічна чистота в регіоні. У будь-якому випадку питання довговічності покрівельних матеріалів при їх експлуатації в екстремальних умовах залишається найбільш важливим для виробників.

Якщо підсумувати ці та багато інших чинників, що впливають на довговічність покрівельних матеріалів, стає зрозумілим, що визначити точний термін їх експлуатації дуже складно, будь-які наведені цифри будуть дуже відносними. Більш того, деякі виробники просто відмовляються приводити гарантійні терміни експлуатації матеріалів на території Росії, вказуючи в рекламних цілях гарантійні терміни, стосовно до Європи і Америки.

Однак не слід занадто хвилюватися з цього приводу. Покрівельні матеріали, підібрані з урахуванням особливостей регіону, безумовно, прослужать довгий час і будуть радувати око. Для російського регіону цілком підходить натуральна черепиця, покрита глазур'ю, м'яка бітумна черепиця і металочерепиця. За умови, звичайно, що ці матеріали будуть бездоганної якості. Покрівлі з оцинкованого металу і єврошиферу без належного захисного покриття мають обмежений термін експлуатації і відносяться до економ-класу. Ці матеріали також використовують у тимчасових спорудах.
Пожежонебезпека

У сертифікатах, які додаються до якісних покрівельних матеріалів, обов'язково вказується їх група горючості (іншими словами - пожежонебезпека). До найбільш пожежонебезпечних відносяться бітумні покрівельні матеріали. Глиняні, цементні і металеві покрівельні матеріали, зрозуміло, не пожежонебезпечні.
Вартість

Поки що покупець не зробив вибір на користь будь-якого виду покрівельного матеріалу, його цікавить порівняння середньої вартості кожного з видів матеріалів, представлених на ринку. Коли вибір зроблено, то покупця цікавлять різні варіанти цього виду матеріалу і їх вартість. Наприклад, м'яка бітумна черепиця випускається різних форм і кольорів, і представлена цілим рядом фірм-виробників. Для металочерепиці, крім фірми-виробника, основними моментами є товщина металу і вид захисного покриття. Нескладно також простежити розкид цін на єврошифер (або ондулін) залежно від його якості та фірми-виробника.

Природне прагнення пересічного покупця - відшукати матеріал з найкращим співвідношенням "ціна-якість", а також визначитися з вартістю робіт з укладання цього матеріалу. При цьому з його поля зору випадає ряд додаткових витрат. Найголовніше - це придбання дуже дорогих елементів монтажу, без яких неможливо зібрати жодну покрівлю. До них відносяться ковзани, ендови, карнизи, водозливна система, гідроізоляційний матеріал, витратні матеріали (кріплення, інструменти). Сюди ж додається вартість робіт з монтажу гідроізоляції, водозливної системи. Якщо прорахувати досконально всі "дрібниці", та ще врахувати транспортні витрати, то попередньо розрахована покупцем вартість покрівлі часом виростає мінімум в півтора-два рази.

Якщо взяти найпростішу односхилий дах розміром 10х10 метрів, то крім купівлі та монтажу основного покрівельного матеріалу, необхідні купівля та монтаж водозливної системи довжиною 10 метрів. Якщо дах двосхилий, то додаються витрати на покупку 10-метрового коника і ще одного водозливного жолоби довжиною 10 метрів. Чотирьохскатна дах потребує приблизно 25 метрів коника і 40 метрів водозливного жолоби, щоб пустити його по периметру даху.

Навіть на прикладах дахів простої конструкції, розглянутих нами, повний комплект покрівлі без урахування гідроізоляційних матеріалів і вентиляційних виходів) набагато перевершує ціну одного лише покрівельного матеріалу. Реалізація на даху будинку складних архітектурних задумів зажадає дуже велика кількість дорогих елементів монтажу і отже великих витрат на матеріал і монтажні роботи.
Рівень шуму

Шум, який так хвилює покупців покрівельного матеріалу - це, зрозуміло, шум, вироблений падаючими на покрівлю краплями дощу. За великим рахунком, не існує покрівельного матеріалу, який був би абсолютно безшумний у дощову погоду. Однак існує поширена думка про те, що найбільший шум виробляє саме металочерепиця. Важко сказати, що стало причиною такого твердження, можливо, це рекламний хід виробників конкуруючих покрівельних матеріалів. Насправді, твердження про "галасливості" металочерепиці сильно перебільшена. Джерелом найбільшого шуму може бути плоска покрівля, яка до того ж погано закріплена. При цьому краплі дощу падають майже перпендикулярно до поверхні і викликають значну вібрацію, створюючи ефект барабана. Як відомо, поверхня металочерепиці не є плоскою, тому в результаті надійного та правильного монтажу вона не буде робити багато шуму.
  • 1