Металочерепиця - які тонкощі слід врахувати споживачеві?

Металочерепиця впевнено лідирує серед покрівельних матеріалів, і тому є об'єктивні причини. Вона міцна, красива, має відмінні експлуатаційні властивості, при належному якості матеріалів і дотриманні технологій виробництва може прослужити більше 50 років. Але як вибрати саме таку металочерепицю, щоб одного разу покривши дах, не повертатися до питання її ремонту протягом 50 років?

Виробництво металочерепиці сьогодні освоєно багатьма виробниками, як зарубіжними, так і вітчизняними. Найважливішою умовою для якості покрівельного матеріалу є сталь - основа металочерепиці. Вона повинна мати достатню пластичність, придатну для формування "хвилі" покрівельного листа, і в той же час бути жорсткою, як якісне покрівельне покриття. Для виготовлення металочерепиці застосовується сталь різної товщини. Деякі виробники заявляють товщину листів в 0,4 мм. Металочерепиця такої товщини занадто тонка, швидше за все, вона пошкодиться при монтажі. Занадто велика товщина листів - 0,55 мм. навпаки, зробить матеріал зайво жорстким, при монтажі покрівельного покриття можлива поява видимих щілин на стиках, порушення загальної геометрії покрівлі. Оптимальною товщиною листа металочерепиці є значення в 0,45-0,5 мм.

На строк служби металлочерепичной покрівлі впливає товщина оцинкування - захисного антикорозійного шару. Європейські виробники стандартно застосовують цинкове покриття в 275 г / м 2. Якщо оцинковка значно тонше, металочерепиця буде мати більш низьку вартість, проте якість її постраждає. Крім того, велику роль в якості покрівельного матеріалу грає вид покриття, яке наноситься на аркуші. Найбільш високі характеристики міцності та стійкості квітів і відтінків мають покриття з поліуретану (пураловие). Вони витримують перепади і експлуатацію при низьких і високих температурах, не вигоряють на сонці, не деформуються і стійкі до механічних впливів. Трохи поступається якостями поліуретані Поліестерове покриття, будучи менш дорогим.

Виробництво металочерепиці було розпочато у Фінляндії. Саме фінські металочерепічние покрівельні матеріали лідирують за якістю, однак ціни на фінську металочерепицю досить високі. При виготовленні металлоочерепіци Швеція і Китай іноді застосовують сталь не кращої якості, яка не витримує російських кліматичних умов. Сьогодні можна знайти гідні зразки металочерепиці, виробленої в Росії, оскільки ряд підприємств налагодив виробництво цього покрівельного матеріалу за європейськими технологіями на зарубіжному обладнанні. При виборі металочерепиці слід поцікавитися маркою і товщиною сталі, товщиною антикорозійного цинкового шару і виглядом і властивостями полімерного покриття. При покупці потрібно попросити фотографії змонтованих аркушів і звернути увагу на вигляд стиків між листами. Слід також пам'ятати, що зістикувати непомітно на даху листи металочерепиці від різних виробників практично неможливо.  • 1