Дах лазні з металочерепиці!?

Покрити самостійно металочерепицею дах заміського будинку - це завдання нелегке, але здійсненне. Хоча цілком здорове бажання заощадити на оплаті праці фахівців може зіграти з вами злий жарт. Відсутність необхідних знань, навичок, а часом і інструменту, можуть призвести до незапланованого результату: непродумана система вентиляції може призвести до появи вологи на стелі приміщення, навіть при відсутності протікання покрівля може «шуміти», зовнішні «огріхи» монтажу можуть бути явно помітні і невідомо , скільки відходів металочерепиці у вас утворюється в результаті неправильного крою.

Інша справа, самостійно покрити металочерепицею дах невеликої будівлі, наприклад, лазні. У цьому випадку все може вийти відмінно, якщо дотримуватися встановлених правил монтажу. Найпоширеніший профіль металочерепиці в приватному будівництві - це «Монтеррей». З нею і будемо працювати.

Монтаж металочерепиці починаємо з укладання на крокви гідроізоляційного матеріалу. Він буде провисати між кроквами і, таким чином, між покрівлею і гідроізоляційної плівкою утворюється вентиляція. За плівці до карниза будуть стікати краплі конденсату, який скупчується на внутрішній стороні металочерепиці. Важливо вивести кінці гідроізоляції у водостік. Без гідроізоляційного шару волога сочиться всередину приміщення або, у випадку «теплої» даху, поглинатися утеплювачем. І вже поверх гідроізоляції оцинкованими цвяхами прибиваємо дошки обрешітки.

Зазвичай, товщина дощок решетування дорівнює 25-30мм, а ширина - 100мм. Їх прибиваємо до крокв поперек схилу даху з інтервалом, рівним довжині хвилі металочерепиці (для профілю «Монтеррей» він дорівнює 35 см). При цьому треба враховувати розташування отвори для виходу пічної труби лазні. Дошка, прибивається до карниза, повинна мати товщину на 10мм більше товщини інших дощок. Уздовж карниза оцинкованими цвяхами з нахлестом 100мм прикріплюємо карнизну планку спеціальної конфігурації, яка входить у комплект, постачається разом з металочерепицею.

З торців даху прибиваємо дошки, верхня кромка яких повинна бути вище рівня решетування на величину висоти профілю металочерепиці (у «Монтеррей» вона дорівнює 40мм). Для кріплення коника на кожному схилі даху прибивають додатково по одній, поперечної скату дошці.

Так як дах лазні має невелику протяжність, то мудрим рішенням буде замовити металочерепицю, що має довжину, рівну довжині ската. Для стандартного зрубу лазні з шестиметрового колод знадобиться по 6 листів «Монтеррей» на кожен скат. Перший лист металочерепиці встановлюємо з виступом 40мм від карниза (для забезпечення необхідного вентиляційного зазору у верхній частині схилу), закріплюємо одним шурупом у коника, і по ньому, згодом, вирівнюємо інші. Укладання металочерепиці починаємо з лівого торця лазні.

Так як у «Монтеррей» замок розташований з лівого боку аркуша, то кожний наступний лист будемо заводити під останню хвилю попереднього. Нахлест аркушів скріплюється одним шурупом по гребеню хвилі під першою поперечною складкою останньої хвилі. Після вирівнювання нижні кромки листів повинні обов'язково утворювати пряму лінію. В іншому випадку з'єднання листів буде негерметичних. Тільки ретельно вирівнявши листи, скріплюємо нахлест під кожною поперечною складкою. Потім, остаточно зміцнюємо їх до обрешітки за допомогою електродриля з насадкою і спеціальних самонарізних покрівельних шурупів з ущільнювальною шайбою, які поставляються в комплекті з металочерепицею. Шурупи угвинчує в підошву кожній другій хвилі металочерепиці, при цьому їх достатньо 8 штук на один квадратний метр профілю.

З торців лазні до дерев'яних дощок кріпимо шурупами комплектуючі торцеві планки. До верхніх кромок змонтованих аркушів металочерепиці «Монтеррей» маленькими гвоздиками прибиваємо ущільнювальну стрічку, на яку кріпимо прямий або фігурний коник. Його планку пригвинчує шурупами в кожен другий гребінь профільної хвилі.

У місці виходу пічної труби в металочерепиці побутової електропилкою прорізаємо отвір. Труба, попередньо прикріплена до обрешітки (в цьому місці решетування повинна бути посилена), виводиться через нього назовні. Для герметичній проходки труби через металочерепицю «Монтеррей» зі склопластику проводяться спеціальні елементи для наскрізних отворів. Їх дизайн не зіпсує зовнішній вигляд покрівлі, головне заповнити всі утворилися зазори герметиком.

При монтажі металочерепиці ИНСИ бажано ходити в м'якому взутті тільки за місцем кріплення листів до обрешітки, наступаючи в підошву хвилі. Необхідно, по можливості, берегти полімерне покриття металочерепиці, тоді, за умови правильного монтажу, вона прослужить вам десятки років.  • 1