Захист від блискавок будинків з покрівлею з металочерепиці

Всі ми знаємо таке атмосферне явище, як блискавка. З нею у людства пов'язано багато забобонів, легенд і, звичайно ж, страхів. Фізики вже давно з'ясували, що з наукової точки зору блискавка являє собою електричний розряд, що проходить у повітряному просторі між зарядженими різнойменно хмарами, або між землею і грозовою хмарою. Перший варіант практично не представляє небезпеки для людини, а от другий здатний створити безліч проблем і небезпек.

За яким принципом блискавка завдає свої удари по наземних цілях та як вона їх вибирає, точно невідомо. У часи зародження християнства, не маючи можливості пояснювати багато явищ природи, удар блискавки приписували богам, караючим людей за скоєні гріхи. Проте пояснення з точки зору віруючих іноді не можуть дати відповідь на явища, при яких люди залишалися живими при ударах блискавки, або вибіркове ураження струмом ланцюжка трималися за руки людей. Для тих, хто вірить в долю і вважає, що її не можна змінити, удар блискавки є знаковою подією, що впливає на все подальше життя, звичайно, якщо ця подія не стала фатальною. Сучасні люди краще освічені і їх більше хвилює питання, як захистити себе і своє житло під час грози, особливо в тих випадках, коли покрівля виготовлена з металочерепиці.

Для відведення природних електричних розрядів вже давно застосовуються громовідводи і, природно, що покрівлю з металочерепиці необхідно захищати від грози, так само, як і від корозії. Громовідвід є конструкцією з трьох основних складових: приймача блискавки, струмовідводу та контуру заземлення. Основний удар на себе приймає перша частина громовідводу, після чого пройшовши по струмовідводи, електричний розряд йде по заземленню в землю.

Антенний вид громовідводу є найпоширенішим. Конструктивно такий громовідвід являє собою металевий стрижень, який закріплюється в найвищій точці даху. Струмовідводом, що з'єднує стрижень із заземленням, служить металевий трос. Такий вид громовідводу здатний захистити площу, рівну основи конуса, вершина якого знаходиться вище на 80 см від точки громовідводу, з бічними гранями, створюючими кут з вертикаллю приблизно 50 °.

З геометричної точки зору, площа захисту таким громовідводом становить три величини висоти стрижня. Безумовно, не у всіх випадках можна звести таку велику конструкцію. Якщо на ділянці поряд з будинком перебувають високі дерева, то їх можна використовувати, як підстава для встановлення металевого стержня, який повинен підніматися над рівнем дерева як мінімум на 20 см. Слід врахувати, що таке дерево може знаходитися не далі, ніж в 10 метрах від будинку, а його висота має в 2 рази перевищувати найвищий елемент будови.

При відсутності поблизу будинків таких гігантських представників рослинності, для будинків з металлочерепичной покрівлею, можна порекомендувати пристрій тросового громовідводу. Блискавкоприймач цього громовідводу складається з троса, який підвішений на висоту більше 0,25 м над рівнем коника даху, а його кінці заземлені. Такий варіант дозволяє збільшити площу захисту на величину площин по обидва боки троса.

Іншим варіантом захисту будівель від блискавок є громовідвід-сітка. Блискавкоприймач громовідводу виготовлений з металевої сітки, що покриває дах. Естетично такий варіант не дуже хороший і, до того, ж він дорожчий, в порівнянні з описаними вище конструкціями. Елементи, які виступають за межі покрівлі, необхідно окремо оснастити стрижневими громовідводами.

Всі описані вище способи захисту трохи псують зовнішній вигляд споруд, тому останнім часом стали застосовуватися інші методи, наприклад, системи активного захисту. В основу їх роботи покладений принцип посилу назустріч блискавки електричного розряду, що приймає удар на себе. Таким чином, будинки з покрівлею з металочерепиці будуть мати цілком привабливий вигляд.

Статистика пожеж в заміських будинках показує, що майже в половині випадків їх причиною став удар блискавки. Більш того, якщо покрівля будинку металлочерепичной, то небезпека ураження збільшується вдвічі. Для тимчасового захисту від блискавки будівлі, не обладнаного громовідводом, можна заземлити саму покрівлю з металочерепиці, до тих пір, поки не буде встановлено більш надійна система захисту.


Вам нужен хороший надёжный хостинг? Хост компания good-host.ne может вам его предоставить

  • 1