Металочерепиця - самий універсальний покрівельний матеріал.

Вибираючи покрівельний матеріал, зверніть особливу увагу на його експлуатаційні характеристики. Особливо важливо це для жителів Росії, адже кліматичні умови в нашій країні далекі від ідеальних. Крім того, вам доведеться враховувати і особливості монтажу різних покрівельних покриттів - деякі з них вимагають створення спеціальних умов у процесі робіт. Якщо вам потрібно матеріал, стійкий до впливу навколишнього середовища і зручний при монтажі, то придивіться до металочерепиці, яку експерти називають найбільш універсальним видом покрівельного покриття.

Взагалі, металочерепиця - це штамповані сталеві або алюмінієві листи, що мають захисний антикорозійний шар. У іменитих виробників якість штампування дуже високе, і на пристойній відстані ви навряд чи відрізните металеву черепицю від натуральної. Лицьова сторона покрівлі покривається полімерною фарбою, що ще більше підсилює схожість листів з натуральними матеріалами. Зазвичай металочерепицю продають цілими листами (ширина - 1 м, довжина - 8 м, товщина - до 0,5 мм). Термін служби покрівлі становить не менше 50 років. Металочерепиця має безліч переваг, але є у неї і недоліки - невисока шумо-і теплоізоляція.

Кілька слів про процес монтажу. Листи укладаються внахлест. На стику кожного з них є канавки. При укладанні необхідно зробити так, щоб ці канавки перекривалися наступним листом. До решетування покрівля прикріплюється за допомогою шурупів-саморізів з ущільнювальними шайбами, які забезпечують захист від вологи. Самонарізи розташовуються зигзагом, норма витрати - 6 шурупів на 1 кв. м. поверхні. Врахуйте, що до решетування саморізи кріпляться в прогині хвилі, а в місці з'єднання аркушів - у гребені. Ще одна неодмінна умова довгого терміну служби покрівлі - якісна вентиляція. З цією метою між кроквами і черепицею монтують плівкову ізоляцію, яка забезпечує переміщення повітряних мас. Отримуємо таку схему: крокви - плівка - гідроізоляційний матеріал - обрешетка - покрівля.

Монтаж покрівлі починається з коника даху. Зазвичай робочі вивішують з обох сторін по 3-4 листа покрівлі і закріплюють їх на один саморіз. Після того, як металочерепиця вирівнюється, проводиться остаточне закріплення аркушів. Захист коника забезпечує спеціальна планка. Після монтажу покрівлі необхідно встановити сливи, вставки, Снігозатримувачі та інші елементи, які ви вважаєте за потрібне мати на даху. Нерідко виникають ситуації, коли в процесі установки пошкоджується заводське полімерне покриття. Якщо площа ушкоджень невелика, то можна не міняти лист, а просто обробити подряпини фарбою. Якщо все зроблено правильно, то металочерепиця буде служити вам і вірою протягом довгих років. При цьому вона не втратить свого первісного зовнішнього вигляду, позаяк полімерне покриття не вигоряє і не вицвітає під дією сонячних променів та вологи.
Хотите больше узнать о строительстве ? Читайте строительные журналы благо в наще время их огромное множество.

  • 1