Дахи будинків: види дахів

Починаючи розповідь про види (типи) дахів, обмовимося, що мова йтиме виключно про те, які бувають види (типи) дахів у заміських будинків, дачного і котеджного типу. Таким чином, ми лише згадаємо про те, що існують даху скатні, які в основному і використовуються для заміських будинків, і без скатів - плоскі дахи, такі дахи у міських будинків. Похилі даху називаються так через нахил, так як всі скатні дахи представляють собою нахилені до горизонту поверхні - скати. У залежності від кількості скатів, конструктивних особливостей даху, розрізняють такі види дахів:

* Односхилі даху;
* Двосхилі дахи (щипцевій дах);
* Мансардні дахи;
* Двосхилі "вальмовиє" даху (полувальмовая дах)
* Чотирьохскатні "вальмовиє" даху;
* Чотирьохскатні "шатрові" даху;
* Комбінації з перерахованих вище типів дахів (багатощипцеві дахи будинків, комбіновані дахи і тому подібне).

Односхилий дах будинку

Односхилий дах є найпростішою скатної дахом. Найчастіше цей відкриш використовується на допоміжних будівлях, спорудах простої конструкції. Схил даху, як правило, звертають в такому випадку до вітряною стороні, захищаючи тим самим будівлю від вітру, дощу і снігу.
Двосхилий дах будинку, "щипцевій дах"

Двосхилий дах - найпоширеніший тип даху при будівництві малоповерхових дачних і заміських будинків, лазень. Двосхилий дах складається з двох площин - скатів, які спираються на несучі стіни однакової висоти. Простір між скатами, що має трикутну форму, називається щипцями або фронтонами. Двосхилий дах проста в експлуатації, надійна і практична. Через простоту пристрою двосхилий дах дозволяє використовувати будь-які матеріали покрівлі (покрівля дахів дачного будинку). Існують декілька типів двосхилим кериші: дахи з висячими кроквами, з похилими кроквами. До численних варіантів дахів цього типу треба віднести дахи з рівномірним і нерівномірним кутом нахилу ската, дахи з різним розміром карнизного звису. Мансардні дахи є різновидом двосхилого даху будинку. Існую так само чотирьохскатні мансарди.
Мансардний дах, мансарда

Мансарда - приміщення, назване на честь французького архітектора XVII ст. Франсуа Мансара, який став пристосовувати під житлові приміщення високі горища крутих дахів. За рахунок "ламаної" конструкції даху забезпечується додатковий простір корисної площі з нормальною висотою стелі. Мансардний тип конструкції даху дуже популярний в сучасному будівництві. Для більшого функціонального зручності і комфортності мансардного приміщення спеціально розроблені, так звані, мансардні вікна. Мансардні вікна - вікна, що встановлюються в похилу частину даху із спеціальним режимом відкривання (докладніше про типи вікон для дачного будинку). Найбільш часто використовуваний в дачному будівництві тип мансард - двосхилі, значно рідше - чотирьохскатні.
Вальмовий дах: чотирьохскатний і двосхилий (полувальмовая)

Вальмовий дах свою назву отримала від скатів, повністю зрізують щипець-вальм. Вальмовий дах - дах прямокутного будівлі, що має чотири ската. Поверхня утворюють два трапецієподібних ската по довгих сторонах і два трикутні - за коротким.

Вальмовий дах підкреслює захисну функцію даху і надає будівлі представницький вигляд. Характерні риси вальмового даху акцентуються наявністю слухових вікон. Різновидом вальмового даху є полувальмовая. Бічні скати зрізають тільки частина Щипца (звідси й назва - полувальми), а також мають по лінії ухилу значно меншу довжину, ніж основні скати. Полувальма може бути розташована вгорі (трикутник) або внизу (трапеція).
Чотирьохскатна шатровий дах

Шатровий дах - ще один різновид чотирьохскатним даху, але, на відміну від чотирьохскатним вальмового даху, цей тип дахів рідко використовується при будівництві заміського дачного будинку. Такий тип даху скоріше підійде для альтанки. Всі схили шатрового даху мають вигляд рівнобедрених трикутників, сходяться вершинами в одній точці і використовуються тільки для квадратних у плані будівель.
Багатощипцеві даху, інші, комбіновані типи дахів
Багатощипцовий дах застосовується для будинків складної конфігурації. Наприклад, над квадратним будівлею вона утворюється в результаті перетину двосхилих дахів під прямим кутом. Багатощипцовий дах має багато різновидів, пов'язаних з кількістю і розмірами щипців (фронтонів). Багатоскатний дахи застосовуються при покритті виступаючих за основні габарити будинку прибудов, пристрої бічного освітлення мансардних приміщень, освіті фронтону над входом в будинок і т. д. При влаштуванні Багатощипцовий дахів неминучі запалі кути - ендови (разжелобки), значно ускладнюють конструкцію даху і потребують ретельного виконання покрівельних робіт. Перевагою цього типу дахів слід назвати виразний зовнішній вигляд і перекриття декількох приміщень однорівневої покрівлею. Недолік Багатощипцовий даху - складність виконання і покриття покрівлі.


Фирма которая занимает индивидуальной постройкой домов предлогает вашему внеманию строительство домов из оцилиндрованного бревна по проекту как вашему так и фирменому действует система скидок и расрочек.

  • 1