Меблі в стилі бароко

Століттями не втрачає актуальності меблі в стилі бароко. Стиль набув поширення саме в Італії і все завдяки скульптору і поету Мікеланджело. Стиль почав набирати популярність в Римі та Флоренції, а незабаром поширився по інших європейських країнах, навіть зумівши досягти Нового Світу.

 

У ті часи європейська аристократія потопала в розкоші. Еліта суспільства відбудовувала розкішні палаццо і особняки, що вражали уяву своїми вишуканими формами. Будинки прикрашали фресками, статуями, донині викликають захоплення. Символом багатства і розкоші вважалися кришталеві свічники, тканини і дорогі килими, італійська м'які меблі з рідкісних сортів дерева.

Цінують вишуканість люди, розуміють справжню ціну меблів з дерева. Їх зачаровують різні історичні стилі. Меблі в стилі бароко прикрашена різьбленням і візерунками. Така меблі виготовляються вручну майстрами від бога. Меблі, створена їх руками, стає унікальним. Колекція з дивного повторення минулого, повертає нам справжню розкіш тієї епохи, вишуканість аристократії.

Стиль бароко поєднував у собі все різноманіття і багатство світу. Його характерні риси - це театральність, строга симетрія, чарівна масивність і декорування. Тут не місце для прямих ліній, властиві класицизму, а є лише розпливчасті форми з натяком на невизначеність.

Відмінною рисою меблів у стилі бароко є його вигнута поверхню. Ящики комода, наприклад, можуть мати увігнуті або опуклі форми, ніжки крісел і стільців завжди вигнуті, на диванах присутні оригінальні малюнки в його передніх і бічних частинах.

Саме завдяки стилю бароко були створені платтяні орні шафи, секретери і бюро. Шафи тоді були просто розкішні і відрізнялися помітними деталями. Взагалі, шафи не обходилися без квіткових орнаментів, різьблених панно, дерев'яних кручених елементів і позолоти.

  • 1