Акрилові ванни - нова реальність наших ванних кімнат


Сьогодні акрилові ванни входять у трійку лідерів на ринку сантехнічних систем поряд з чавунними і сталевими побратимами.

Ставлення у різних людей до них не однозначне, від різко негативного у одних до суто позитивного в інших. Давайте разом спробуємо розібратися, що ж це за штука така, акрилові ванни, за що їх люблять чи не люблять.

Виробляються вони спеціального полімеру, дав їм свою назву, - акрилу методом екструдування або лиття. Матеріал відрізняється високою пластичністю, тому дозволяє отримувати на виході різні, навіть відверто сміливі дизайнерські моделі ванн.

Готову ванну упрочняют за допомогою спеціальних синтетичних смол і монтують на сталевій підставці.

Як і все на світі купелі з акрилу мають свої великі достоїнства і маленькі недоліки, розглянемо їх докладніше.

Акрилові ванни - чим вони гарні?

  • Низька теплопровідність вихідного матеріалу акрилових купелей дозволяє воді в них довше залишатися теплою, а сама ванна швидко нагрівається і повільно остигає.
  • На відміну від чавунних і сталевих ванн їм не страшні тріщини й відколи емальованого покриття, їх поверхня завжди залишається рівною, комфортною і естетичною.
  • У догляді вони дуже невибагливі, зазвичай достатньо споліскування простий теплою водою для того щоб змити з їх поверхні сміття і бруд Хороша пластичність матеріалу дозволяє виготовляти ванни будь-яких форм, тому на ринку їх присутня велика різноманітність форм і розмірів.

Але без деякої ложки дьогтю теж не обійшлося.

  • Акрил має малу механічну міцність, тому готова ванна з цього матеріалу може грати, деформуватися або отримати пошкодження (тріщини, пробоїни), які звичайно ремонтуються, але цей факт потрібно завжди враховувати.
  • Ванни з низькоякісного акрилу, виготовлені сумнівними виробниками, можуть змінити свої геометричні розміри (деформуватися) від дуже гарячої води, так як плинність пластика починається від досить низьких за технологічними мірками температур.
  • Щоб уникнути зміни колірної гами або помутніння при сильному забрудненні ванну потрібно чистити спеціальними складами, так як звичайні пасти можуть викликати дефекти.
  • За порівняння з чавунними і сталевими, акрилові купелі мають менший термін служби, але вартість їх вище, що робить таку покупку економічно менш вигідною. Плануючи купівлю потрібно добре зважити всі доводи «за» і «проти» і вибрати єдино правильне рішення.

Широкий вибір сантехніки від відомих світових виробників дозволить задовольнити запити клієнтів самого різного рівня. Ми пропонуємо варіанти від простих ванн економ класу, ванн на лапах до вишуканих джакузі класу «люкс» з численними додатковими аксесуарами.

  • 1